top of page

Pere- ja paariteraapia

Pere- ja paariteraapia on teraapiavorm mis toimub pereliikmetele nii koos kui eraldi ning spetsialiseerub pere- ja paarisuhte vajadustele.

Terapeudiga koostöös saate turvalises keskkonnas selguse, mis teie pere- või suhte mudelis toimub. Saate seada ühised eesmärgid ning viia ellu soovitud muutused.

 

Pere- ja paariteraapia keskendub valdkondadele nagu: vanemate omavahelised suhted, mehe ja naise suhted, vanema ja lapse omavahelised suhted, suhtluse parendamine ja suhtlema õppimine, laste toetamine peremudelis, kärgpere mured, lahutus, lein jpm

Teraapiavormid, mis keskenduvad pere- ja paariteraapiale on: 
KONSTELLATSIOON PAARIDELE

IMAGO PAARIDELE

galerii5.jpeg

Konstellatsioon paaridele

Mustrite, peremudeli ja paarisuhte dünaamika analüüs ning muutmine.

KRISTEL RANNAMEES

Konstellatsioonist paaridele ja perele

Kas otsid viisi, kuidas süvendada sidet oma partneri või perega ning avastada uusi võimalusi suhete tugevdamiseks? Paaride ja pere konstellatsiooniteraapia pakub Sulle põnevat ja terviklikku lähenemist, mis võimaldab avada uksi mineviku mõjudele ja sügavatele sidemetele, mis võivad mõjutada teie suhteid ja perekonna dünaamikat. See meetod viib Sind sügavale Sinu enda ja teie perekonna minevikku ning aitab teil avastada varjatud mõjusid, mis võivad olla seotud teie esivanemate käitumismustritega, moraalsete hoiakutega, süütundega või hirmudega.

 

Üks olulisemaid küsimusi, millele paaride ja pere konstellatsiooniteraapia vastab, on see, kuidas lahendada kommunikatsiooniprobleeme ja tugevdada sidet Sinu partneri või lähedastega. See teraapia aitab sul luua ruumi avatud ja ausale suhtlemisele ning aitab leida lahendusi tekkinud konfliktidele konstruktiivsel viisil. Tulemuseks on sügavam mõistmine ja vastastikune austus, mis võimaldab teil luua tugevamaid ja tervislikumaid suhteid.

 

Lisaks suhetele keskendumisele võib konstellatsiooniteraapia aidata Sul mõista ja lahendada minevikust tulenevaid probleeme, mis võivad mõjutada teie suhteid ja perekonna dünaamikat. See võib hõlmata mineviku traumaatilisi sündmusi või perekonnas levivaid käitumismustreid, mis võivad olla päritud eelmistest põlvkondadest. Konstellatsiooniteraapia võimaldab Sul avastada ja neutraliseerida neid mustreid ning luua tervislikum keskkond Sinu ja Sinu lähedaste jaoks.

 

Terapeudi juhendamisel luuakse konstellatsiooni seansil väli, kus Sul palutakse valida esindajad endale ja teistele olulistele isikutele või elementidele, kes on seotud Sinu teemaga. Seejärel paigutatakse asendajad ruumis vastavalt Sinu sisetundele ja konstellatsioon algab. Selle protsessi käigus tuuakse nähtavale teadaolevad ja varjatud dünaamikad, mis võivad pakkuda Sulle uusi taipamisi ja vaatenurki elule ning aidata liikuda tervenemise suunas.

 

Kui soovid avastada sügavamaid kihte oma suhete ja perekonna dünaamikast ning leida tasakaalu ja harmooniat oma elus, siis võib paaride ja pere konstellatsiooniteraapia olla Sulle ideaalne lahendus. Astu julgelt samm edasi oma suhete parendamise teel ning võta ühendust, et alustada teekonda sügavama ühenduse ja tasakaalu poole oma partneri ja lähedastega.

IMAGO nõustamine paaridele

Populaarne tulemuslik teraapiavorm, mis aitab parandada omavahelist sidet ning mõistmist, harmooniat.

IMAGO paaridele

Sügava ühenduse otsing: Imago teraapia paarisuhetele

 

Imago suhteteraapia on kõigile suhtes olevatele inimestele, olgu tegemist elukaaslaste, abikaasade, lapsevanemate, õdede-vendade või kolleegidega, kes tunnevad, et nende suhtes on tekkinud raskused või soovivad lihtsalt süvendada oma sidet ja mõistmist üksteisega.

 

See teraapia sobib neile, kes:

  • kogevad suhtes konflikte ja raskusi ning soovivad neid lahendada.

  • mõtlevad lahutusele, kuid soovivad veel proovida koos jätkata.

  • alustavad uut suhet ja soovivad sellele teadlikult pühenduda.

  • tahavad rikastada oma suhet ja kogeda sügavamat ühendust oma lähedasega.

  • on otsustanud lahutada ja soovivad seda teha toetavalt ja elutervelt.

  • on juba mõnda aega lahus ning soovivad leida viisi, kuidas edaspidi suhelda.

 

Mida oodata Imago suhteteraapiast?

Imago suhteteraapia seansid loovad turvalise keskkonna, kus mõlemad partnerid saavad avameelselt jagada oma tundeid, mõtteid ja ootusi. Teraapiaprotsessi käigus aitab terapeut paari avastada nende suhetes korduvaid mustreid ja mõista minevikus juurdunud käitumismustreid ning nende mõju praegusele suhtele.

 

Imago suhteteraapia keskendub suhtlusoskuste arendamisele, empaatia ja aktiivse kuulamise tähtsusele ning partnerite vastastikuse mõistmise süvendamisele. Iga seanss kestab umbes 90-105 minutit ning terapeudi juhendamisel harjutatakse Imago dialoogi, mis aitab luua turvalise ruumi sügavateks ja avameelseteks vestlusteks.

 

Kes viivad läbi Imago suhtenõustamist/ paariteraapiat?

Imago suhteteraapiat viivad läbi spetsialistid, kes on läbinud vastava väljaõppe ning omavad rahvusvahelist sertifikaati, mille on väljastanud Imago Relationship International. On oluline veenduda, et terapeut omab vastavat kvalifikatsiooni ja sertifikaati, et tagada kvaliteetne ja professionaalne nõustamine.

 

Imago suhteteraapia on investeering oma suhtesse ja heaolusse ning pakub paaridele võimalust luua sügavam ja rahuldustpakkuvam side ning õppida tervislikumaid suhtlusviise ja lahendada konflikte.

bottom of page