top of page

10 parimat soovitust TOITUMISNÕUSTAJALT, Madleen Simsonilt


Bliss Teraapiakeskus Toitumisnõustaja


Kevad on parim aeg, et vaadata üle igapäevased toitumisharjumused ning seada endale uued eesmärgid, et tunda end paremini ja tervemalt.

Siit leiad minu 10 parimat soovitust selleks kevadeks, infot valdkonna kohta ning olulised lugemissoovitused.

 


1.     Toitu tervislikult ja ära mine kaasa veebis reklaamitavate imedieetidega.

2.     Vali taldrikule toiduained, mille söömisega kaasneb hea enesetunne.

3.     Parim kink endale on teha personaalne toidutalumatuse test. Testi tulemused ja juhised annavad Sulle selge tulemuse.

4.     Võta enda tervise eest vastutus, keegi teine seda Sinu eest teha ei saa.

5.     Kevadel vali enda taldrikule rohkem rohelist ja taimset, kergesti seeduvat toitu.

6.     Leia aega, et tegeleda enda hobidega. Vali midagi, mille tegemine annab Sulle hea tunde ja lisab head energiat (loe midagi mis ammu ootab lugemist, külasta teatrit või muud huvitavat üritust, pane kokku näiteks pusle, tee käsitööd, loo aeda ilusamaks või midagi muud Sulle sobivat J)

7.     Puhka enda välja! Maga nii palju, kui võimalik. Hooli endast, kui pead hommikuti vara ärkama siis püüa õhtul varem magama minna.

8.     Liigu värskes õhus nii tihti, kui võimalik. Püüa teha 6000 sammu päevas, soeta sammulugeja või lae alla telefoni rakendus sammude lugemiseks.

9.     Tarbi rohkem ravim- ja maitsetaimi, mis Sulle maitsevad aga ära söö vägisi.

10.   Võta endale aega! Naudi toidu valmistamist ja ka selle söömist!

 

„Tervislikult toitumine“ võib olla sõnapaar, millest on raske aru saada.. et mis see tervislik valik siis tegelikult oleks? Et saaksid teada, mis on Sinu keha jaoks parim valik, siis kutsun Sind konsultatsioonile, kus just selle me välja selgitame. Vestleme, valime välja Sulle parimad testid ning toetan Sind sel teekonnal.

Kas teadsid, et kõhuvalud, nahamured, seenhaigused, käitumismured (sh ATH), uneprobleemid, allergia, peavalud, autoimmuunsed haigused, depressioon, aine puudused.. jpm võivad just seotud olla vale toitumisega? Muutes enda toitumist teadlikumaks, võid parandada või leevendada nii mõnegi murekoha tervises ja enesetundes.

Toidutalumatuse ja ainevahetuse testid on hea valik ka laste murede korral kuna tegelikult on üsna raske lapsel selgitada, et mis toiduaine kuidagi enesetunnet muutis.


Tänapäeva ärevas maailmas on hea võimalus end ja enda pere toetada just valides parema toidulaua. Et saaksime olla tervemad, rohkem tasakaalus.


***


Juba sel reedel 15.03.24 kell 18.00 oled kutsutud osalema KEVADVÄSIMUSE TÖÖTOAS, kus räägime põhjalikult energiast, kevadväsimuse ületamisest ja saad kaasa palju kasulikke nippe ning retsepte. Tule naudi meiega õhtut, räägi kaasa ja saad küsida ennast huvitavaid küsimusi. 


INDIVIDUAALSED VASTUVÕTUD toimuvad Tallinnas, Bliss Teraapiakeskuses. Vastuvõtte teen lisaks eesti keelele ka prantsuse keeles. 


***


LUGEMISSOOVITUSED

Lisan siia Sulle lugemissoovitused, tellimisel kasuta koodi „Madleen“ ja saad hinnast -15% alla.


1.     Meie Haiguste Juured, Elke Arod


See raamat on minu tõlgitud ja minu Šveitsi õpetaja (Steliori asutaja) lapse lugu. Kuidas ta jõudis dieetideni ja elavhõbedani + teaduslikud vahepalad ensüümidest, seedimisest ja palju muud). See raamat on väga hea lugemine kui soovid valdkonna kohta rohkem teada.

Raamatus on päriselt toimunud lugu, kuidas ema (raamatu autor, Elke Arod) päästis oma sügavas autismis lapse. Lapsest sai hijlem insener ja töötab Rolexi firmas. Puutusin ka ise Elke pojaga kokku ja juba 13. aastasena oli ta juba enam-vähem terve. See on imeline aga teaduspõhine tervenemislugu ja au on olnud näha tema muutust lähedalt. 


2.     Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele, Madleen Simson ja Egle Oja


Sellest raamatust leiab järgmised valdkonnad: ... mis võib olla meie laste seas üha enam levivate käitumishäirete, keskendumisraskuste ja hüperaktiivsuse põhjuseks

… kas menüümuutus võib leevendada autisminähtusi

… kuidas toit mõjutab lapse arengut

… milliste haigusteni võib viia kokkupuude raskemetallide ja muude toksiinidega

… kuidas elavhõbe kahjustab organismi

… millist varjatud ohtu võivad peita endas hammaste amalgaamtäidised

… mis on opioidsed peptiidid ning kuidas need kahjustavad närvisüsteemi

… millist mõju võib avaldada vaktsineerimine lapse ajule

… mis on toidutalumatus

… milliseid terviseprobleeme võib põhjustada piim

… kuidas manipuleerivad meie tervisega pärmseened

… mida tähendab gluteenitalumatus

… miks on valge suhkur halb

… mida tasub teada õlidest ja rasvadest

… millega terviseprobleeme põhjustavaid baastoiduaineid asendada ning hulgaliselt tervislikke retsepte

 

 

MINUST

Olen juba peaaegu 20 aastat aidanud inimesi toitumisnõustajana ja vahendanud erinevaid toidutalumatuse analüüse. Toitumisvaldkond jõudis minu juurde, kuna minu enda lapsel olid mured millele tol ajal meditsiinis lahendust ei olnud. Üsna kiirelt sai selgeks kui hästi on võimalik end ja peret toetada läbi teadlike otsuste.

Hea meelega aitan ning toetan ka Sind sel teekonnal.

Olen õppinud Steliori erakoolis Šveitsis, Eesti Maaülikoolis, Tartu Ülikoolis. Elanud lisaks Eestile pikalt ka Prantsusmaal ning Šveitsis.

Šveitsi kooli diplomil on kirjas “Nutridetoksikoloog” aga kuna see kõlab Eesti keeles kohmakalt, siis kasutan nimetust toitumisnõustaja.

 

Olen aastate jooksul pidanud palju loenguid, läbi viinud kokanduskursusi ja ise õppinud valmistama süüa eridieetide jaoks (gluteeni-, kaseiini-, suhkruvaba, vegan, taimetoit, munavaba jne).

 

Olen kirjutanud raamatu “Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele” (kaasautor Egle Oja) ning tõlkinud Steliori asutaja Elke Arodi raamatu “Meie haiguste juured”.

 

Oled südamest oodatud!


Madleen Simson

Tel: + 372 5336 3472

 

 

86 views

Recent Posts

See All

Комментарии


bottom of page